1. Miejsce 

Konferencja odbędzie się w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym Uniwersytetu Szczecińskiego w Pobierowie (ul. Grunwaldzka 66, 72-346 Pobierowo). Obiekt znajduje się w centrum nadmorskiej miejscowości położonej pośród lasów, jest zlokalizowany ok. 100 metrów od morza, przy zejściu na plażę. Na terenie obiektu znajduje się bezpłatny parking dla gości. Strona internetowa ośrodka: https://pobierowo.usz.edu.pl/ 

Fot. https://pobierowo.usz.edu.pl/  

 

2. Dojazd

 

3. Informacje dodatkowe

Dodatkowo ostatniego dnia konferencji (20 maja 2023 roku) w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli zostaną przeprowadzone warsztaty metodyczne:

  • dr hab. Agnieszka Szczaus (Uniwersytet Szczeciński), Miejsca trudne w nauczaniu języka polskiego jako drugiego,
  • mgr Marta Kostecka (Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli), Język internetu i cyfrowe narzędzia komunikacji z młodzieżą w warunkach edukacji międzykulturowej,
  • mgr Joanna Majchrzak („Język polski dla obcokrajowców”), Jak dostosowywać treści podręcznikowe do potrzeb uczniów obcokrajowców?

Zapisy na warsztaty metodyczne będą prowadzone osobno wśród uczestników konferencji. 
Uczestnicy szkoleń otrzymają certyfikaty potwierdzające udział.

 

4. Informacje dla nauczycielek i nauczycieli z Pomorza Zachodniego

Do udziału w części metodycznej konferencji zapraszamy nauczycielki i nauczycieli, którzy pracują w szkołach z obcokrajowcami, głównie uczennicami/uczniami z Ukrainy. Zapisy na część metodyczną konferencji prowadzone są przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli przez Internetowy System Obsługi Szkoleń: